Açlık Oyunları Kitabı ; Yeni, Resimli Biçimiyle Geri Dönüyor

Kendinizi orijinal romanı yeniden okumak isterken bulursanız Scholastic, onun düzinelerce siyah beyaz resim içeren bir versiyonunu isteyeceğinizi umuyor.

Bu yeni versiyonda Fransız sanatçı Nico Delort’un 30 sayfadan fazla siyah-beyaz illüstrasyonu yer alacak . Bir basın açıklamasında Collins, Delort’un çalışmasını “çarpıcı” olarak nitelendirdi ve John Tenniel’in Alice Harikalar Diyarında sanat eserini veya Fritz Eichenberg’in Uğultulu Tepeler’deki ahşap gravürlerini hatırlattı . “Nico’nun karalama tahtası çiziminden heyecan duyuyorum” diye yazdı, “ve bunun yeni nesil Panem okuyucuları üzerinde aynı kalıcı etkiye sahip olacağı söyleniyor.” Entertainment Weekly’de görüldüğü gibi , sanat eseri filmde olandan çok Collins’in orijinal romanından yola çıkıyor ve Katniss’e ve Panem dünyasına yeni bir bakış açısı sunuyor.

Açlık Oyunları: Alaycı Kuş’un film versiyonu Katniss’in hikayesini iki bölümlü olarak kapattığında Collins şaşırtıcı bir seçim yaparak kitapları devam ettirmedi. Seriye ancak 2020 yılında Ballad ile geri döndü ve bu kitaplara ancak uygun bir neden varsa geri döneceği açık . Görünen o ki, ilk kitabın bu resimli baskısı -ve muhtemelen diğer kitaplar da eninde sonunda- son yeni Açlık Oyunları kitaplarından biri olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x