Elon Musk’ın Twitter’ı X olarak yeniden markalaması, diğer bir X’i fena kızdırdı

Bunun eninde sonunda olacağı belliydi: Bir şirket, Twitter’ın yeniden adlandırılması nedeniyle Elon Musk’ın X Corp. şirketine karşı federal mahkemede dava açtı. Söz konusu şirket X Social Media LLC, Florida’da faaliyet gösteren bir reklam ajansı ve X Corp’un “haksız rekabet ve ticari marka ve hizmet markası ihlali” nedeniyle Florida genel hukukunu ve eyaletin Aldatıcı ve Haksız Ticaret Uygulamaları Yasasını ihlal etmekten suçlu olduğunu iddia ediyor.

X Social Media şikayet dilekçesinde, tescilli ticari markası olan X SOCIALMEDIA‘yı 2016 yılından bu yana sürekli olarak kullandığını belirtiyor. XSM, “X Corp. şirketinin yeniden markalaşması ve ‘X’ markasını kullanmasıyla bağlantılı olarak halihazırda gelir kaybına uğradığını” iddia ediyor.

Hukuk profesörü Alexandra Roberts bu yılın başlarında The Verge’e verdiği demeçte, “X” ticari markalarının, ister Musk’ın X’i ister X Social Media gibi bir şirket olsun, herhangi bir X markalı hizmetin bir diğerine karşı hak talebinde bulunmasını zorlaştırabileceğini söylemişti. Yani bu davadan nasıl bir sonuç çıkacağı şimdiden belli gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x