Shakespeare’in eserlerinden uyarlanan Fırtına, Eskişehir’de sahnelendi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, William Shakespeare’in ünlü eserinden çocuklar için uyarlanan “Fırtına” adlı yeni sezonun yeni çocuk oyununu minik izleyicileriyle buluşturarak, ilk gösterimini yaptı..

ANKA’da yer alan habere göre; Zerrin Akdenizli’nin çocuklar için uyarladığı William Shakespeare’in “Fırtına ” adlı oyununun yönetmenliğini, Eskişehir Şehir Tiyatroları sanatçısı Ercüment Yılmaz üstlendi. Dekoru, kostümleri, yarattığı büyülü atmosferi, birbirinden güzel şarkıları ve dansları ile oldukça iddialı bir prodüksiyona imza atılan oyunun hareket düzeni ve dans koreografisini Ayşegül Erkutay, dekor tasarımını Anıl Işık, kostüm tasarımını Tülay Kale, ışık tasarımını ise Cemal Öztürk gerçekleştirdi. Fırtına’nın enerji dolu ve eğlenceli müzikleri ise Orhan Enes Kuzu’nun imzasını taşıyor.

Açık denizde kopan bir fırtına nedeni ile ıssız bir adaya düşen kahramanlarımızın başından geçenlerin, büyülü bir atmosfer eşliğinde anlatıldığı müzikli ve danslı çocuk oyunu, sevginin, dostluğun ve affedici olmanın önemine işaret ediyor.

Her bir karakterin, sahne sempatisi ve oyunculuğu ile göz doldurduğu oyunda Şehir Tiyatroları sanatçıları, İsmail Dündar, Tolga Tümer, Murat Danacı, Ezgi Coşkun Göllü, Şayan Noyan, Berkay Gökçek, Kutan Gökkaya, Nigar Bertin, Sinan Aktezcan, Emel Alnady, Ayşen Aşkın Oruç, Ahmet Barut, Onur Birgi ve Gamze Kılıkcı rol alıyorlar.

Bir saatlik oyun süresi boyunca izleyenlere büyülü, masalsı ve eğlenceli bir atmosfer sunan “Fırtına” adlı çocuk oyunu, sezon boyunca Şehir Tiyatroları bünyesinde sahnelenmeye devam edecek. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x