Florida’da dev timsah piton yılanını parçaladı

Florida Everglades’ta dev timsahın pitonu yemesini gösteren şaşırtıcı bir video, bisikletçi Alison Joslyn tarafından kaydedildi. Pitonlar, hassas ekosisteme zarar veren istilacı bir türdür. Joslyn, pitonun timsahın ağzındaki dokulara zarar verebileceği endişesini dile getirdi.

Florida Everglades’ta dev bir timsahın piton yılanının parçaladığı anlara ait görüntüler, bir bisikletçi tarafından kayda alındı.

Dayanıklılık sporcularından ve vahşi yaşam fotoğrafçılığına tutkulu olan Alison Joslyn, eğitim yaparken Shark Valley bölgesinde bisiklet sürerken timsah ve piton arasındaki ölümcül kavgayı kaydetti.

Pitonlar, Florida’da istilacı bir türdür ve eyalete özgü değillerdir.

Everglades’ın hassas ekosistemine zarar vermişlerdir. Joslyn, yılanın ısırığının timsahın ağzındaki yumuşak dokulara zarar verebileceğini düşünerek, “Zehirli olmasalar da, yılanın hayatta kalmak için savaşırken timsahın ağzındaki veya boğazındaki yumuşak dokulara zarar verebileceğini düşündüm” dedi.

Florida Balık ve Yaban Hayatı Komisyonu’na göre, bu hayvanlar yakalandıkları anda “acı çektirilmeden bir şekilde öldürülmelidir”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x